• Kajetanowicz i Baran utrzymują czołową lokatę w 9. rundzie FIA ERC – po 10 odcinkach specjalnych Polacy są tuż za podium;
  • 50,5 km do mety – do zakończenia rywalizacji na Łotwie zostały jeszcze trzy odcinki specjalne;
  • Efektywne i pewne tempo załogi LOTOS Rally Team pomimo problemów technicznych, które utrudniają Polakom walkę o miejsce na podium.
Rywalizacja w Rajdzie Lipawy wkracza w decydującą fazę. Pierwszą poranną pętlę tworzyły trzy odcinki specjalne, z których ostatni jest zupełnie nową próbą, poprowadzoną na niewykorzystywanych do tej pory drogach. Na tych szutrowych, szybkich oesach, podobnie jak w sobotę, także i dziś Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran konsekwentnie realizują swoją taktykę. Polacy jadą pewnie, utrzymując przy tym wysokie tempo. Dzięki temu załoga LOTOS Rally Team, pomimo problemów technicznych, notuje dobre czasy na poszczególnych odcinkach. Na jednym z oesów porannej pętli Polacy nawet musieli się zatrzymać, bo w ich samochodzie zgasł silnik i przez kilkanaście sekund nie można było go uruchomić.

Na prowadzeniu w 9. rundzie FIA ERC cały czas utrzymuje się Łotysz Ralfs Sirmacis, który powiększył swoją przewagę nad drugim w klasyfikacji Aleksiejem Łukjaniukiem do niemal minuty. Trzecią pozycję zajmuje Rajdowy Mistrz Estonii – Siim Plangi. Kajetanowicz i Baran plasują się aktualnie na czwartym miejscu, a od miejsca na podium dzieli ich 21,6 sekundy.

Do końca rywalizacji w 9. rundzie FIA ERC załogi mają jeszcze ponad 50 kilometrów oesowych. Trzy odcinki specjalne, które pozostały do końca zawodów, to ponownie pokonywane poranne oesy, w tym najdłuższa w drugim etapie ponad 23-kilometrowa próba kończąca zmagania w Rajdzie Lipawy. Ceremonia mety zaplanowana jest na 15:00 w samym centrum trzeciego co do wielkości miasta na Łotwie.
Klasyfikacja Rajdu Lipawy po OS 10:

1. Sirmacis/Simins (Łotwa, Skoda Fabia R5) 01:17:43,7 s.
2. Łukjaniuk/Kapustin (Rosja, Mitsubishi Lancer Evo X) + 49,1 s.
3. Plangi/Sarapuu (Estonia, Mitsubishi Lancer Evo X) + 1:17,7 s.
4. Kajetanowicz/Baran (Polska, Ford Fiesta R5) + 1:39,3 s.
5. Vorobjovs/Malnieks (Łotwa, Mitsubishi Lancer Evo X) + 2:07,1 s.
6. Habaj/Spentany (Polska, Ford Fiesta R5) + 2:25,1 s.
7. Kisiels/Ronis (Łotwa, Skoda Fabia R5) + 3:44,2 s.
8. Botka/Szeles (Węgry, Citroen DS3 R5) + 4:42,5 s.
9. Neiksans/Jesse (Łotwa, Mitsubishi Lancer Evo X) + 4:43,0 s.
10. Svilis/Pukis (Łotwa, Mitsubishi Lancer Evo X) + 4:50,9 s.

Starty Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team - Grupa LOTOS - a także i CUBE.ITG i Driving Experience. Szczegółowe informacje dotyczące Kajetana Kajetanowicza i zespołu są dostępne na stronach www.lotosrallyteam.pl oraz www.kajto.pl, a także na: www.facebook.com/EmocjeDoPelna i www.facebook.com/KajetanKajetanowicz.
aktualności

Galeria:

Rajd Lipawy 2016
Marcin Snopkowski
kajto.pl / Kajetan Kajetanowicz // Kajetanowicz i Baran nadal wysoko w Rajdzie Lipawy


//PARTNERZY
//PATRONI MEDIALNI
//WSPÓŁPRACUJEMY RÓWNIEŻ Z
COPYRIGHT © 2007-2021 KAJTO.PL | WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE