• Równe i pewne tempo Kajetanowicza i Barana - liderzy FIA ERC kończą pierwszy etap Rajdu Lipawy na trzecim miejscu;
  • Po dzisiejszej walce załoga LOTOS Rally Team zdobywa 5 punktów za sobotni etap 9. rundy europejskiego czempionatu;
  • Jeszcze szybsze popołudnie – 3 z 4 odcinków drugiej dzisiejszej pętli Kajetan i Jarek ukończyli w pierwszej trójce;
  • Pozostało ponad 100 km ścigania – od mety Rajdu Lipawy zawodników dzieli jeszcze 6 niedzielnych odcinków specjalnych.
Dzisiejszą walkę Kajetanowicza i Barana w Rajdzie Lipawy charakteryzowała właściwa harmonia między skutecznym, dobrym tempem, a ryzykiem. Przez cały sobotni etap 9. rundy Rajdowych Mistrzostw Europy reprezentanci LOTOS Rally Team wystrzegali się błędów i utrzymywali się w czołówce klasyfikacji zawodów, mimo drobnych problemów technicznych. Po 7 odcinkach specjalnych i ponad 100 km rywalizacji liderzy Rajdowych Mistrzostw Europy ukończyli pierwszy dzień Rajdu Lipawy na trzecim miejscu. Dzięki temu wynikowi Kajto z Jarkiem zdobyli dziś pierwsze 5 punktów w łotewskiej rundzie czempionatu Starego Kontynentu. Potwierdzeniem dobrej dyspozycji Kajetanowicza i Barana w sobotnim etapie Rajdu Lipawy jest fakt, że załoga LOTOS Rally Team 4 z 7 rozegranych dziś oesów ukończyła w pierwszej trójce klasyfikacji generalnej zawodów.

W Rajdzie Lipawy prowadzi reprezentant gospodarzy – Ralfs Sirmacis, a konkurent Kajetanowicza do tytułu Rajdowego Mistrza Europy – Rosjanin Aleksiej Łukjaniuk zajmuje drugą lokatę.

W niedzielę najlepsze rajdowe załogi Europy dokończą rywalizację o zwycięstwo w Rajdzie Lipawy. Od mety łotewskich zawodników dzieli jeszcze 6 szybkich, szutrowych odcinków specjalnych o łącznej długości nieco ponad 100 km. Drugi etap rajdu otworzy o 8:30 próba Podnieki (10,3 km). Zmagania w 9. rundzie FIA ERC zakończy drugi przejazd 23-kilometrowego odcinka Vencpils, która ruszy o 13:30. Metę rajdu w Lipawie zaplanowano na 15:00 (wszystkie godziny wg czasu polskiego).
Kajetan Kajetanowicz: - Jest dobrze. Kiedy nie borykamy się z trudnościami jedziemy sprawnie i mamy dobre tempo. Staram się jechać szybko, ale też nie popełniać błędów. Na tę chwilę jesteśmy z tego zadowoleni. Oczywiście wolałbym wygrywać odcinki. Nie zawsze jednak jest nam to dane. Chcemy ukończyć ten rajd, ale jednocześnie chcemy jechać szybko i żwawo. Tak też było na ostatnich dziś oesach. Rajd jest mocno zróżnicowany. W niektórych miejscach nie jesteśmy w stanie pojechać szybciej, bo mamy za krótką skrzynię. Są szybkie partie, na których jedziemy nawet dwa kilometry na tzw. odcięciu - czyli kończy się skrzynia. Wtedy robi się wręcz nudno w samochodzie, niewiele się dzieje, nie ma zakrętów. A za chwile wjeżdżamy na bardzo techniczną sekcję. Nie przyjechaliśmy tu tylko po to, by walczyć o tytuł mistrza Europy, ale także po to, by czerpać przyjemność z jazdy i to się udaje.

Klasyfikacja Rajdu Lipawy po OS 7:

1. Sirmacis/Simins (Łotwa, Skoda Fabia R5) 51:57,5 s.
2. Łukjaniuk/Kapustin (Rosja, Mitsubishi Lancer Evo X) + 30,7 s.
3. Kajetanowicz/Baran (Polska, Ford Fiesta R5) + 45,9 s.
4. Plangi/Sarapuu (Estonia, Mitsubishi Lancer Evo X) + 49,1 s.
5. Vorobjovs/Malnieks (Łotwa, Mitsubishi Lancer Evo X) + 1:16,7 s.
6. Habaj/Spentany (Polska, Ford Fiesta R5) + 1:19,3 s.
7. Larsen/Eriksen (Norwegia, Ford Fiesta R5) + 1:31,8 s.
8. Kisiels/Ronis (Łotwa, Skoda Fabia R5) + 2:14,8 s.
9. Chuchała/Dymurski (Polska, Subaru Impreza) + 2:46,6 s.
10. Botka/Szeles (Węgry, Citroen DS3 R5) + 2:51,5 s.

Starty Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team - Grupa LOTOS - a także i CUBE.ITG i Driving Experience. Szczegółowe informacje dotyczące Kajetana Kajetanowicza i zespołu są dostępne na stronach www.lotosrallyteam.pl oraz www.kajto.pl, a także na: www.facebook.com/EmocjeDoPelna i www.facebook.com/KajetanKajetanowicz.
aktualności

Galeria:

Rajd Lipawy 2016
Marcin Snopkowski
kajto.pl / Kajetan Kajetanowicz // Rajd Lipawy: Kajto i Jarek na podium po I etapie zawodów


//PARTNERZY
//PATRONI MEDIALNI
//WSPÓŁPRACUJEMY RÓWNIEŻ Z
COPYRIGHT © 2007-2021 KAJTO.PL | WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE