• Kajetanowicz i Baran trzeci w klasyfikacji 2. etapu 8. rundy FIA ERC;
  • Wysokie tempo Polaków – załoga LOTOS Rally Team kończy kolejne odcinki na podium klasyfikacji najmocniej obsadzonej rundy sezonu;
  • Czas na trzy finałowe próby – niemal 60 km zaciętej rywalizacji dzieli nas od mety w Zlinie.
Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran wrócili dziś do walki w Rajdzie Barum. Na niedzielnych odcinkach specjalnych Rajdowi Mistrzowie Europy walczą o punkty przyznawane za miejsce wywalczone w drugim etapie rywalizacji.

Podobnie jak wczoraj, także i dziś reprezentanci LOTOS Rally Team prezentują wysoką formę na wymagających asfaltowych trasach „Barumki”. Udany poranek Kajto i Jarek przypieczętowali trzecim czasem na kończącej pierwszą dzisiejszą pętlę, klasycznej próbie Majak (13,25 km). Po trzech rozegranych dziś oesach Polacy zajmują trzecią pozycję w klasyfikacji drugiego etapu 8. rundy FIA ERC. W rajdzie prowadzi Jan Kopecky, który jest na dobrej drodze po swój piąty triumf w tej imprezie. Druga pozycja należy do wicelidera punktacji mistrzostw – Aleksieja Łukjaniuka.

Do mety Rajdu Barum pozostały jeszcze trzy finałowe odcinki specjalne. Po wizycie w serwisie załogi ruszą do walki na oesach Kasava (19,42 km), Pindula (18,43 km) oraz Majak (13,25 km). Przewaga Kajetanowicza i Barana w klasyfikacji mistrzostw jest jednak tak duża, że niezależnie od wyników czeskiej rundy FIA ERC załoga LOTOS Rally Team wyjedzie ze Zlina w roli liderów cyklu.

Kajetan Kajetanowicz: - Nie ulega wątpliwości, że jest szybko, ani to, że mogłoby być szybciej. Próbujemy odnaleźć się w trochę nowej dla nas sytuacji. Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Po wczorajszych problemach dziś wystartowaliśmy, walcząc o 7 punktów, a nie o 39. Ale takie są rajdy. Myślę, że warto rywalizować o każdy punkt i tak też będziemy robić do samego końca.

Klasyfikacja 2. etapu Rajdu Barum po OS 12:

1. Kopecky/Dresler (Czechy, Skoda Fabia R5) 28:38,4 s.
2. Łukjaniuk/Arnautow (Rosja, Ford Fiesta R5) +5,4 s.
3. Kajetanowicz/Baran (Polska, Ford Fiesta R5) +19,1 s.
4. Tarabus/Trunkat (Czechy, Skoda Fabia R5) +19,8 s.
5. Valousek/Havelkova (Czechy, Skoda Fabia R5) +36,5 s.
6. Cemy/Cemohorsky (Czechy, Skoda Fabia R5) +37,4 s.
7. Kreim/Christian (Niemcy, Skoda Fabia R5) + 38,8 s.
8. Bouffier/Dini (Francja, Citroen DS3 R5) +50,1 s.
9. Cherain/Cuvelier (Belgia, Ford Fiesta R5) +58,0 s.
10. Odlozilik/Turecek (Czechy, Ford Fiesta R5) +58,6 s.

Starty Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team - Grupa LOTOS - a także i CUBE.ITG i Driving Experience. Szczegółowe informacje dotyczące Kajetana Kajetanowicza i zespołu są dostępne na stronach www.lotosrallyteam.pl oraz www.kajto.pl, a także na: www.facebook.com/EmocjeDoPelna i www.facebook.com/KajetanKajetanowicz.

aktualności
kajto.pl / Kajetan Kajetanowicz // Kajetanowicz wysoko w klasyfikacji 2. dnia Rajdu Barum


//PARTNERZY
//PATRONI MEDIALNI
//WSPÓŁPRACUJEMY RÓWNIEŻ Z
COPYRIGHT © 2007-2021 KAJTO.PL | WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE